Výrobník sódy (sodobar) je moderné zariadenie na prípravu chladenej vody a sódy z klasickej pitnej vody za pomoci CO2, pričom výroba je plne automatizovaná. Pri viac okruhovom modely je možné tiež čapovať nealko nápoje alebo pivo, víno. Obsluha automatu na sódu je veľmi jednoduchá a náklady na sódovač a prevádzku sú nízke.

Výrobník sódy je už takmer neodmysliteľnou súčasťou každej kancelárie, reštaurácie, baru, výrobnej haly, školy či závodnej jedálne. Spoločnosť B.I.B. eurotechnika, s.r.o. ponúka široký sortiment výrobníkov sódy a sodobarov pre všetky príležitosti. Ponúkame vám výrobníky sódy so suchým i vodným chladením, stolové, podstolové ale i veľkokapacitné. Pre každý sodobar z našej ponuky ponúkame kompletné príslušenstvo a zaisťujeme záručný aj pozáručný servis.

Prečo si zaobstarať výrobník sódy pre vašu domácnosť, kanceláriu, bar či reštauráciu? Kúpa a prevádzkovanie výrobníku sódy je najlepším a zároveň najefektívnejším riešením dodržiavanie pitného režimu. Náklady na výrobu 1 litra nápoja sú približne 0,02€. Sodobar vďaka napojeniu na klasickú vodovodnú prípojku lacne a hlavne šetrne produkuje čerstvú a chladenú pitnú vodu, a chladenú sódu. Vďaka výrobníku sódy má tak každý kedykoľvek k dispozícii čistý a ničím neobmedzený zdroj tekutín. Voda, sýtená oxidom uhličitým, poskytuje jedinečný a hlavne lacný spôsob osvieženia počas horúcich letných dní.

Výrobníky sódy vodné vs. suché chladenie Sodobary sa podla použitej technológie chladenia delia na dva druhy. Prvým druhom sú výrobníky sódy s vodným chladením. Pri tomto type chladenia sa o dostatočne nízku teplotu sódy postará výlučne studená voda, ktorá ochladzuje nerezové trubky, ktorými preteká želaný nápoj. Sodobary s vodným chladením sú vhodné predovšetkým pre prevádzky so stabilným umiestneným prístroja.

Druhou skupinou sú výrobníky sódy so suchým chladením. Suché chladenie funguje vďaka hliníkovému tepelnému výmenníku, ktorý ďalej ochladzuje trubky, ktorými preteká želaný nápoj. Výhodou sodobaru so suchým chladením je rýchlosť chladenia po prvom zapojení a celková mobilita.